Malarstwo - Celina Dobke - Galeria Autorska
Obrazy Olejne - Galeria Autorska Celiny DobkeObrazy Olejne - Galeria Autorska

Mandala - Radek Dobke Mandala - Radek Dobke
Blog > Komentarze do wpisu
Obraz od którego się zaczęło - Butelki

Obraz olejny - Butelki - Malarstwo - Celina Dobke

Wcześniej brałam pędzel męża i malowałam jego obrazy, bo jeszcze wtedy nie wiedziałam, że zacznę tworzyć samodzielnie. Mój potencjał artystyczny wyrywał się ze mnie z dnia na dzień i trudno to było zatrzymać - zresztą po co było to robić ;)

Któregoś dnia sama ustawiłam kompozycję z butelek i tak zaczęłam malować swój pierwszy obraz.

W moich obrazach lubię zawierać elementy prostoty, bo jest to jasne i klarowne i mówi samo za siebie. W prostocie zawiera się szczerość i uczciwość tego co się chce powiedzieć, bez zbędnych kombinacji. Lubię malować to co szczere, piękne i prawdziwe. Wizje pełne światła i ciepła. Ciepło uzdrawia, rozluźnia, dodaje nadziei, wnosi spokój, niweluje napięcia i zbędny wysiłek w ciele, wnosi pogodę ducha.

Kiedy człowiek rozluźni się, wtedy łatwiej przychodzi mu zgoda samego ze sobą i ze swoim potencjałem, z momentem życia w którym się znajduje.

niedziela, 28 października 2007, obrazyolejne

Polecane wpisy

  • Obraz Olejny: Morze

    Witam Mój najnowszy obraz: Morze Do namalowania obrazu „Morze” zainspirował mnie rodzinny spacer po plaży w Międzyzdrojach. Uchwycona w obrazie wizj

Komentarze
2008/02/10 22:00:04
Kocham obrazy i mam małą kolekcję znajomej malarki. Zawsze mnie to fascynowało skąd u niej tyle fantazji w tworzeniu tak pięknych dzieł. To wspaniale mieć możliwość tworzenia swoich dzieł. To prawda musi być umysł wolny i rozluźniony by móc tak pięknie tworzyć. Pozdrawiam :)